W czasie ciąży zadbanie o swój komfort jest wyjątkowo istotne. Ze względu na wiele intensywnych zmian, jakich doświadcza organizm, zaleca się minimalizować ryzyko wszelkich niedogodności. Znaczny wpływ na wygodę i samopoczucie ma tutaj dobór odpowiedniej bielizny. O czym warto pamiętać poszukując ubrań z tej kategorii?

Jaka jest dobra bielizna na czas ciąży?

Osoby planujące zakup tego typu bielizny powinny wziąć pod uwagę kilka istotnych aspektów. Bardzo ważne jest to, że w czasie ciąży skóra staje się o wiele bardziej wrażliwa na podrażnienia. Częściej też doświadcza się swędzenia czy ucisku. Odpowiednia bielizna ciążowa powinna być więc wykonana metodą bezszwową, dzięki czemu możliwe jest zminimalizowanie tego typu dolegliwości.

W tej kwestii bardzo ważny jest też materiał wykonania ubrań. Zaleca się kupować bieliznę uszytą z wysokiej jakości włókien naturalnych. Do szczególnie cenionych zaleca się bawełnę, bambus i jedwab. Należy pamiętać o tym, że dla zapewnienia właściwej elastyczności, do elementów odzieży z tej kategorii dodawane są też włókna syntetyczne.

O czym należy pamiętać?

W czasie ciąży koniecznością może okazać się kilkukrotne zmienianie rozmiaru biustonoszy na większy. W tej kwestii powinno się zawsze dbać o swój komfort. Ze względu na powiększanie się piersi i ich wrażliwość należy upewnić się, że staniki będą dobrze podtrzymywały biust, nie wywołując ucisku.

Do zalecanych rozwiązań zaliczane są mocno zabudowane biustonosze typu full cup. Możliwy jest wybór elementów przypominających staniki sportowe lub egzemplarzy z fiszbinami. Te ostatnie muszą być jednak idealnie dopasowane. Przed zakupem każdy rodzaj biustonosza należy przymierzyć i upewnić się, że zapewnia on komfort i nie wpływa negatywnie na zdrowie.

Wygodna i atrakcyjna bielizna

Jednym z elementów z kategorii bielizna ciążowa, które prowokują wiele dyskusji są majtki. Wiele osób uważa, że jeśli takie rozwiązanie jest komfortowe, można nosić figi wykorzystywane do tej pory. Należy jednak upewnić się, że gumka nie uciska brzucha.

Warto jednak zaopatrzyć się w specjalną bieliznę, szczególnie na późniejszych etapach ciąży. Wysokiej jakości majtki ciążowe tworzone są bowiem z materiałów zapewniających najlepszą wygodę. Choć w tej kategorii zaleca się zwykle wybieranie odzieży bez ozdób, bez problemu odnaleźć można atrakcyjne elementy bielizny, które nie będą wywoływały podrażnień. Poszukując elementów odzieży z tej kategorii należy zawsze brać pod uwagę własny komfort, preferencje i samopoczucie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie bielizna ciążowa.

Comments are closed.