Meble technorattanowe są dzisiaj jednymi z najczęściej kupowanych i wybieranych do przydomowych stref wypoczynkowych. Są to wygodne meble ogrodowe, które zapewniają komfort, są zaprojektowane z myślą o użytkowniku, a ich konstrukcja wykonana jest z trwałych materiałów. Jakie meble technorattanowe wybrać? Jak chronić je zimą?

Wybieramy wygodne meble ogrodowe

Meble tarasowe są dzisiaj projektowane z dużą precyzją i uwagą: projektanci myślą nie tylko o wysokiej jakości produktów, ale również tym, aby użytkownicy nie mieli problemów np. z podnoszeniem mebli, przenoszeniem ich z miejsca na miejsce. Wygodne meble ogrodowe tworzone są również w taki sposób, aby idealnie wpisywały się w nowoczesne trendy. Meble technorattanowe świetnie sprawdzą się w aranżacjach prowansalskich, loftowych czy skandynawskich. 

Jak wygląda konstrukcja mebli technorattanowych? W ich przypadku stelaże odlewane są z lekkiego aluminium zabezpieczonego przed uszkodzeniami. Materiał ten doskonale sprawdza się jako tworzywo outdoorowe. Poprzez malowane proszkowe stelaż zabezpieczony jest przed działaniem wilgoci, pojawianiem się ognisk rdzy, odkształcaniem. Okrycie mebla tworzy technorattanowa plecionka, która imituje naturalny rattan. Plecionka ma nieporowatą powierzchnię, więc nie wchłania wilgoci, brudu. Dzięki temu czyszczenie tej struktury nie sprawia problemów. Technorattan jest wysoce odporny na ścieranie czy promieniowanie UV. Plecionka technorattanowa nie płowieje i na długi czas zachowuje doskonały kolor. 

Jak chronić wygodne meble ogrodowe zimą?

Meble tarasowe powinny być odpowiednio zabezpieczone na czas jesieni i zimy. Najlepszym rozwiązaniem są dzisiaj pokrowce ogrodowe. Pokrowce tworzone są z tkanin poliestrowych o gęstym splocie, przez co zabezpieczone są przed działaniem wilgoci, osadzaniem kurzu. Pokrowce posiadają funkcjonalne ściągacze, które pozwalają na lepsze dopasowanie tkaniny do kształtu konkretnego narożnika czy stołu. 

Comments are closed.