Projektowanie materiałów reklamowych kojarzy się w dzisiejszych czasach przede wszystkim z pracą wykonywaną w komputerowych programach graficznych. Istnieją jednak powody, dla których czasami jednak warto sięgnąć po stare i sprawdzone, całkowicie analogowe metody projektowania. Co warto wiedzieć na ten temat?

Praca z różnymi materiałami – dlaczego warto?

Warto przede wszystkim pracować z różnymi materiałami. Różne typy papieru, kartonu i innych materiałów mają określoną fakturę i różnią się innymi właściwościami. Praca z nimi może mieć bardzo różny charakter i wymuszać konkretne rozwiązania. Łącząc ze sobą różne materiały, można uzyskać bardzo ciekawe efekty, na które nie tak łatwo wpaść, kiedy pracuje się wyłącznie na komputerze.

Praca z prawdziwymi, namacalnymi materiałami daje znacznie większe możliwości eksperymentowania. Do stworzenia napisów mogą na przykład posłużyć szablony liter i cyfr albo dowolne inne materiały plastyczne. Eksperymentowanie to świetny sposób na znalezienie inspiracji i zupełnie nowych pomysłów.

Więcej możliwości znalezienia inspiracji

Praca ręczna sama w sobie oznacza znacznie więcej możliwości znalezienia ciekawych informacji i ma to związek z neurologią człowieka. Pracując wyłącznie na komputerze, uruchamia się niektóre obszary mózgu w znacznie mniejszym stopniu, niż kiedy pracuje się ze zróżnicowanymi materiałami. Wykonanie napisów przy pomocy szablonów liter i cyfr, czy szukanie nowych rozwiązań na uzyskanie konkretnego efektu jest bardziej pobudzające twórczo i skutkuje większą ilością pomysłów.

Znaczenie mają też wrażenia sensoryczne. Przy pracy w programie graficznym jakąkolwiek rolę odgrywa wyłącznie wzrok. Praca z prawdziwymi materiałami angażuję również dotyk, słuch, a nawet węch, co również w dużej mierze przekłada się na różnorodność generowanych pomysłów.

Dlaczego jeszcze warto pracować nie tylko na komputerze?

Praca nad projektem przy pomocy tradycyjnych materiałów, jak szablony liter i cyfr i wiele innych jest też w znacznie większym stopniu rozwijająca. Różnorodność materiałów sprawia, że mózg skuteczniej szuka nowych rozwiązań.

Z ewolucyjnego punktu widzenia człowiek nie jest przystosowany do tego, by zadania rozwiązywać w przestrzeni wirtualnej – na ekranie komputera i z pracą manualną radzi sobie zazwyczaj znacznie lepiej. Z drugiej strony praca w programie graficznym niesie ze sobą znacznie więcej możliwości. W praktyce najlepiej jest więc łączyć ze sobą różnorodne techniki – koncepcję opracowując ręcznie, a wykonanie przeprowadzając na komputerze.

Więcej informacji znajdziesz na stronie szablony liter i cyfr.

Comments are closed.

https://www.gama-sklep.com.pl/a/343-ciemne-fronty-kuchenne https://evokerc.com https://www.gama-sklep.com.pl/a/430-projekt-kuchni-w-bloku