Odpoczynek na świeżym powietrzu to doskonały sposób na relaks oraz na zregenerowanie wewnętrznych akumulatorów. Dysponując ogrodem czy tarasem możemy zaprojektować przestrzeń, którą wykorzystywać będą wszyscy domownicy. Jakie meble i dodatki wybrać, aby miejsce to zachwycało i pozwalało na czerpanie pełnymi garściami z lata?

W poszukiwaniu inspiracji na elegancki ogród

Ogród może spełniać wiele ról – wszystko jednak zależy od tego, jakie meble i dodatki wybierzemy. Podstawą są oczywiście meble: warto wybrać komplet, który odpowiada naszym oczekiwaniom. W zależności od wybranych mebli ogród może być miejscem wypoczynkowym, jak również przestrzenią, w której będziemy podejmować gości. W ogrodzie możemy również zorganizować miejsce odpowiednie do podawania posiłków. 

Jakie meble proponują nam topowi producenci? Na stronie oltre.pl znajdziemy przede wszystkim wyjątkowe meble technorattanowe, które zaskoczą nas elegancją oraz świetnymi parametrami technicznymi. Meble takie doskonale sprawdzą się w aranżacjach nowoczesnych, rustykalnych czy skandynawskich, zmieniając całkowicie odbiór otoczenia. Meble technorattanowe cenione są za wysoką odporność na zmienne warunki atmosferyczne – dzięki dobraniu odpowiednich materiałów meble te nie odkształcają się, nie płowieją. W kolekcjach technorattanowych znajdziemy wszystko co niezbędne do zaprojektowania funkcjonalnej przestrzeni ogrodowej: kanapy narożne, fotele, stoliki kawowe, leżanki ogrodowe, fotele wiszące. 

Jak tworzone są meble technorattanowe?

Meble z technorattanu oparte są na lekkich stelażach z aluminium. Poprzez malowanie proszkowe materiał ten nie odkształca się i nie jest podatny na korozję. Zastosowanie aluminium pozwoliło na znaczne zmniejszenie finalnej wagi mebla. Okrycie tworzy plecionka syntetyczna – nieporowata struktura plecionki nie wchłania brudu, można czyścić ją bez trudu. 

Comments are closed.