Zmiana mebli kuchennych to spory wydatek – warto więc odpowiednio przygotować się do tego procesu i wybrać kolekcję, która spełnia nasze oczekiwania. Jakie meble są dzisiaj najmodniejsze? Na co zwracać uwagę podczas kupna?

Jak tworzone są dzisiaj meble kuchenne?

Nowoczesne meble kuchenne tworzone są przede wszystkim z płyt meblowych o określonej grubości. Płyty wykorzystywane są do tworzenia korpusów i frontów. Płyty meblowe są zabezpieczone przed wilgocią, ścieraniem, odkształcaniem. Zadbano również o to, by możliwe było ich bezproblemowe czyszczenie.

Przyjrzyj się kolekcji meblowej z bliska!

Decydując się na konkretną kolekcję meblową, warto przyjrzeć się jej elementom z bliska. Jak zbudowane są szafki kuchenne? Czy ich fronty posiadają klasyczne uchwyty czy też projektanci zaproponowali frezy lub systemu click to open? Z pewnością warto też przyjrzeć się akcesoriom. Dzisiaj projektanci proponują nowoczesne, markowe akcesoria, które w założeniu mają uprzyjemniać codzienną pracę w kuchni. Takimi akcesoriami są np. prowadnice z cichym domykiem czy zawiasy z hamulcami.

Jakie meble są dzisiaj najmodniejsze?

Szeroki wybór kolekcji kuchennych sprawia, że możliwe jest wybranie dowolnej aranżacji: klasycznej, nowoczesnej, w stylu prowansalskim, angielskim, loftowym. Szczególnie kuchnie w stylistyce loft cieszą się sporym zainteresowaniem. Takie aranżacje zwracają uwagę, dają wrażenie surowych, jednak po bliższym przyjrzeniu się zaskakują detalami. Kuchnie nowoczesne to też chętnie wybierane rozwiązanie. Meble takie posiadają fronty wykończone na wysoki połysk. Brak klasycznych uchwytów sprawia, że bryła meblowa staje się bardziej jednolita. Wiele osób decyduje się też na kuchnie w stylu angielskim – są to jasne meble, nierzadko zdobione frezami, przeszkleniami. Meble takie nadają przestrzeni elegancji.

Comments are closed.