Wybór szafy na wymiar jako jednego z głównych mebli w domu nie jest przypadkiem – takie meble cieszą się dzisiaj wyjątkowym zainteresowaniem i popularnością. Producenci mebli stale proponują nam nowe rozwiązania, które pozwolą nam w sposób optymalny wykorzystać domową przestrzeń. Kiedy szafy na wymiar są najchętniej stosowane? Jakie Szafy na wymiar wybrać?

Szafy na wymiar tworzone na konkretne zamówienie

Problematyczne wnęki czy skosy to zagadnienie, które często spędza nam sen z powiek. Zaaranżowanie takiej przestrzeni nie jest możliwe przy pomocy klasycznych, gotowych mebli, a jeśli już znajdziemy produkt, który jest odpowiedni na szerokość, często widać nieestetyczne przerwy czy krzywość ścian. W tym wypadku szafy na wymiar to jedno z lepszych rozwiązań – pozwalają one na zaprojektowanie przestrzeni zgodnie z naszymi potrzebami, optymalne wykorzystanie miejsca oraz samodzielne zadecydowanie, jak ma wewnątrz wyglądać taki mebel na wymiar. 

Niewątpliwą zaletą szafy na wymiar jest fakt, że pozwala ona na zabudowanie wnęki aż po sufit – oznacza to, że zyskujemy wiele wolnej przestrzeni do przechowywania, która z pewnością pozwoli nam na zachowanie większego porządku i ładu w mieszkaniu czy w domu – mówią pracownicy marki rega-meble.pl z Bielska-Białej, która specjalizuje się w tworzeniu mebli na wymiar. Zaletą szafy na wymiar jest również to, że może być ona wykonana z szerokiego wachlarza materiałów – w praktyce oznacza to, że szafa może być idealnie dopasowana do istniejącej już aranżacji przestrzeni. 

Dowolne wyposażenie szafy na wymiar

Decydując się na szafy na wymiar samodzielnie ustalamy, jakie rozwiązania znajdą się w jej środku. Poza ustaleniem ilości i wysokości półek czy wysokości i długości drążka możemy również wybrać mechanizmy pozwalające na łatwiejsze składowanie rzeczy na wyższych półkach, organizery. Liczne dodatki sprawią, że wnętrze szafy stanie się jeszcze bardziej funkcjonalne. 

Comments are closed.