Kuchnia jest takim pomieszczeniem, które po części ma odzwierciedlać nasz charakter. Wiele osób decyduje się na motyw skandynawski, ponieważ jest on niezwykle efektowny, a na dodatek pozwala on na urządzenie ergonomicznej kuchni w każdym domu. W jaki sposób można urządzić taką kuchnię.

Kuchnia z granatem

Wszyscy doskonale wiedzą, że kuchnia skandynawska to w dużej mierze jasne kolory. Nikt jednak nie zabrania używania dodatków w ciemnych kolorach, jak np. granat. Tak, takie możliwości również są obecnie dostępne na rynku. Jak taki kolor można “przemycić” do kuchni w stylu skandynawskim? Chociażby pod postacią frontów szafek kuchennych. Granatowe również mogą być takie dodatki, jak chociażby lampy, czy też urządzenia AGD. Przy czym nie można zapomnieć o tym, że przeważającym kolorem ma być biel lub beż, ponieważ w innym przypadku całe pomieszczenie straci swój skandynawski charakter.

Biała kuchnia

Kuchnia w białym kolorze to coś fajnego. Wiele osób mówi, że biel jest nudna, ale jest to fałszywa plotka. Dowodem na to są częste aranżacje, jakie można spotkać w domach. Poza tym biel nie musi być w całym pomieszczeniu. Można do niej dopasować jasne dodatki w kolorach drewna, które sprawiają, że wnętrze staje się nieco bardziej przytulne, a my czujemy powiązania z naturą. Takie drewniane ozdoby będą bardzo wyraźnie widoczne na tle całej, białej kuchni. W szczególności, jeżeli dopasujemy do tego również odpowiedni rodzaj oświetlenia. Wśród drewnianych dodatków można wymienić krzesła, czy też blaty kuchenne. 

Comments are closed.