Zestawy wypoczynkowe na taras pomagają dobrze zagospodarować przestrzeń. Liczy się nie tylko zieleń, rośliny, ale również komplet mebli, gdzie zawsze będzie można usiąść i cieszyć się świeżym powietrzem.

Meble ogrodowe – zestaw z drewna

Jedną z najczęściej wykorzystywanych propozycji, jeżeli chodzi o zestaw mebli ogrodowych jest drewno. Dzieje się tak z wielu powodów. Drewno prezentuje się dobrze w wielu miejscach. Zarówno w ogrodzie minimalistycznym, gdzie mamy do czynienia z samym trawnikiem, ale również w przypadku ogrodów z bardziej bujną roślinnością. Do tego meble ogrodowe drewniane kojarzą się z naturą. Przy czym należy wiedzieć, że tego typu meble wymagają czasu na to, aby co jakiś czas je w odpowiedni sposób zakonserwować. Przydać się mogą odpowiednie impregnaty, które zabezpieczają meble przed różnymi czynnikami atmosferycznymi.

Rattanowy komplet wypoczynkowy

Wyrazem nowoczesności jest zestaw mebli ogrodowych wykonanych z rattanu. Modna “plecionka” zestawiona ze szklanymi elementami będzie pięknie prezentować się w słońcu. Do takiego kompletu wypoczynkowego można dobrać specjalne poduszki w różnych kolorach. Najczęściej decydujemy się na te w odcieniach białych, ecru, śmietanki, ale nie zapominajmy, że jednocześnie takie kolory szybciej brudzą się na świeżym powietrzu. Można więc zdecydować się na coś ciemniejszego, co także będzie pasować do mebli rattanowych. Nie można zapomnieć także o systematycznym czyszczeniu takich mebli, czy też ich zaimpregnowaniu specjalnie dedykowanymi środkami. 

Comments are closed.