Najmłodsze dzieci, zwłaszcza niemowlęta i dzieci do trzeciego roku życia, to jeszcze bardzo kruche istoty. Szczególnie wrażliwa jest ich skóra, na której z prozaicznych powodów potrafią pojawiać się różnego rodzaju podrażnienia i odczyny alergicznie. Dlatego nawet kupując ubranka dla dzieci, warto przestrzegać kilu zasad. Poniżej przedstawiamy te najbardziej kluczowe?

Naturalne materiały górą!

Zasadniczo większość z nas zdaje sobie sprawę, że materiały syntetyczne często nie są zbyt dobre dla naszej skóry. Tym bardziej wrażliwa skóra dziecka możne na nie źle reagować. Nie oznacza to, że z szafy dziecka należy wyrzucić wszelkie polarki czy ubrania z domieszką materiałów syntetycznych. Jednak kupując dziecku tak zwaną pierwszą warstwę, czyli bieliznę, koszulki, skarpetki itp. zdecydowanie lepiej wybierać te ubranka dla dzieci, które w składzie maja 100% bawełny, ewentualnie są zrobione z bambusa.Oprócz materiałów, do powstania podrażnień może się przyczynić zastosowanie niewłaściwych barwników. To jednak dużo trudniej dostrzec, kupując ubranka. Warto jednak wybierać ubranka o mniej intensywnych barwach, bo nie wymagają one użycia aż tak agresywnych barwników.

Wygoda nade wszystko

Malutkie dzieci są bardzo ciekawe otaczającego je świata, i wraz z rozwojem umiejętności coraz chętniej eksplorują otoczenie. Z drugiej strony nie potrafią jeszcze powiedzieć, gdy jakieś ubranko krępuje im ruchy. Dlatego dla rodziców o wiele bardziej powinna istotna powinna być wygoda, niż ciekawe wzornictwo.

Zwłaszcza ubrania zbytnio odzwierciadlające te dorosłe mogą mocno krępować ruchy dzieci i ograniczać ich możliwości rozwoju. Można oczywiście kupić dziecku jedno czy dwa tego typu ubranka, by uroczo wyglądało na zdjęciach, lub większej uroczystości. Na co dzień lepiej jednak stawiać na wygodne pajace i dresiki.

Myśląc o wygodzie warto też pamiętać o tym, że małe dzieci, zwłaszcza w pierwszych miesiącach życia, wymagają kilkukrotnego przebierania. Warto o tym pamiętać kupując ubranka dla dzieci, ich przebieranie zwyczajnie nie powinno być problematyczne.

Metki, szewki i guziki

Kwestią, która może się wydawać nieistotna jest jakość szwów, sztywność metki, czy miejsce w których zostały zamontowane guziki. Jednak dzieci mają bardzo delikatną skórę, i zbyt sztywne szwy czy metka mogą ją podrażniać, a nawet kaleczyć.

To gdzie wszyte zostały guziki jest szczególnie istotne dla dzieci, które większość dnia jeszcze leżą. Umiejscowione na pleckach lub brzuszku po wielu godzinach leżenia mogą nieprzyjemnie odciskać się dziecku na ciałku, powodując duży dyskomfort.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://lenaodniemowlakadoszkolniaka.pl/.

Comments are closed.

http://susiemakessupper.com/jakich-bledow-unikac-wybierajac-drzwi-tarasowe/ https://hushsmsapk.com/odpowiednia-akredytacja-dla-laboratorium/ http://ultimate-demi.org/czy-prezent-ktory-nie-ma-ceny-kupno-bielizny-na-walentynki-dla-twojej-ukochanej/