Buty narciarskie jak powszechnie wiadomo są jednym z najważniejszych elementów profesjonalnego wyposażenia na zimowe szaleństwa. Aby wybrać wysokiej jakości buty, które służyć będą przez kilka sezonów należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów.

Dlaczego warto postawić na porządne buty narciarskie?

Wysokiej klasy buty narciarskie damskie idealnie dopasowują się do stopy, dzięki czemu można liczyć na komfortową i bezpieczną jazdę. Dużym błędem osób początkujących jest wypożyczanie butów narciarskich.

Nowe buty narciarskie są doskonałym wyborem nie tylko dla profesjonalnych narciarzy, ale również dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sportami zimowymi. Dla doświadczonych narciarzy najlepszym wyborem są nieco twardsze i sztywniejsze buty, dzięki którym można liczyć na lepszą kontrolę nart.

Jakie buty dla osób które lubią szybką jazdę?

Wbrew pozorom na stokach jest wiele pań, które preferują ostrą jazdę na maksymalnych obrotach. W takiej sytuacji należy postawić na obuwie narciarskie, które zapewni najlepszą kontrolę nad nartami. Tylko w ten sposób będzie można osiągnąć bardzo dużą prędkość i bez problemu wykonywać nawet bardzo ostre skręty.

Sztywne buty narciarskie damskie co prawda nie są zbyt wygodne ze względu na dużą sztywność, ale to właśnie one zapewniają najlepszy kontakt z nartami i podłożem. Kluczem do sukcesu jest to, aby podczas agresywnej jazdy, stopy nie miały żadnych luzów. Najlepszym wyborem są nowoczesne buty, które mają dość cienkie ścianki i niewielką ilość wyściółki. Niestety buty tego typu mają znacznie gorszą izolację, dlatego też przy niskich temperaturach nie zawsze sprawdzą się najlepiej.

Na co zwrócić uwagę?

Niestety nawet najlepsze jakościowo buty narciarskie damskie nie spełniać będą swoich zadań, gdy wybierze się nieodpowiedni rozmiar. Jeżeli istnieje taka możliwość, to warto przymierzyć wybraną parę w sklepie stacjonarnych. Zaleca się przymierzanie butów w dość grubych skarpetach. Problemy pojawiają się oczywiście przy zakupach online.

Ogromną rolę odgrywa nie tylko długość obuwia, ale również tzw. last, czyli szerokość. Damskie buty narciarskie dostępne są w 5 wariantach szerokości. Jak łatwo się domyślić należy unikać zbyt ciasnych i za luźnych butów, w których niestety trudno jest manewrować nartami.

Podczas jazdy na stoku ogromną rolę odgrywają także takie parametry jak FLEX i LAST. Buty należy dobrać nie tylko do swoich indywidualnych preferencji, ale również do poziomu umiejętności i zaawansowania. Dla profesjonalistów najlepszym wyborem są dość wąskie buty, dzięki którym można przenieść siłę mięśni oraz balans bezpośrednio na narty.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://agasport.com.pl/damskie-cat-20.

Comments are closed.

https://benkanejohns.com/okna-grafitowe-odwaz-sie-na-kolor/ https://northtexaswish.org https://myvatn.org