Kuchnia jest sercem każdego domu – niezależnie od tego, jakie dokładnie ma wymiary. Pamiętajmy o tym, aby stawiać na funkcjonalność, dzięki czemu nawet małe pomieszczenie kuchenne zawsze będzie sprawiać nam wielką radość.

Najważniejsze zasady

Aby mówić o tym, że kuchnia jest funkcjonalna, należy dopilnować zachowania kilku podstawowych zasad. Zalicza się do nich chociażby zaplanowanie trójkąta roboczego. Nawet w małej kuchni udaje się zachować całokształt tej zasady. Pamiętajmy również o tym, aby w pomieszczeniu zaplanować odpowiednie strefy, dzięki czemu funkcjonowanie będzie mocno ułatwione. Całość powinna zostać podzielona na strefę zapasów, przechowania, przygotowania i zmywania. Na samym końcu znajduje się gotowanie. Dlaczego tak jest? Wystarczy przeanalizować cały proces przygotowania posiłku, aby znaleźć wyczerpującą odpowiedź na to pytanie.

Kuchnia z dopasowanymi meblami

Czy łatwo znaleźć meble do takiej małej kuchni? Tak. Producenci wychodzą w obecnych czasach naprzeciw potrzebom klientów, produkując meble do wszystkich pomieszczeń kuchennych. Pamiętajmy o tym, aby wszystko ułożyć w odpowiedni sposób w takich szafkach. I tak, w górnych szafkach kuchennych chowamy rzadziej używane rzeczy. Do dolnych szafek wkładamy to, co używamy często. Warto również zapoznać się z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, które w znaczny sposób ułatwiają funkcjonowanie w tak małej kuchni. Korzystajmy z takich propozycji. Ciekawe inspiracje na urządzenie małej kuchni znaleźć można w sieci. 

Comments are closed.