Coraz więcej osób korzysta z terapii określanych liftingiem bez skalpela. Są to zabiegi, które przy stosunkowo niskiej inwazyjności, są w stanie wyraźnie poprawić napięcie skóry. W tym celu stosowane są nowoczesne technologie, m.in. ultradźwięki, laser, fale radiowe czy iniekcja kwasu hialuronowego. Sprawdź, jakie zabiegi umożliwiają mało inwazyjne odmładzanie twarzy.

Co oznacza lifting bez skalpela?

Jak sama nazwa wskazuje, lifting bez skalpela to zabieg odmładzający wykonywany bez użycia narzędzi chirurgicznych. Odbywa się bez nacięć, a poprawa napięcia skóry osiągana jest dzięki pobudzeniu naturalnych procesów regeneracyjnych. Jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki La Perla Poznań w Starym Browarze, efekty pojawiają się stopniowo, ponieważ organizm potrzebuje czasu, aby przeprowadzić zainicjowaną przebudowę. Lifting bez skalpela trzeba też powtarzać co jakiś czas (co kilka miesięcy lub lat w zależności od użytej technologii), aby utrzymać osiągnięte rezultaty.

Jakie technologie pomagają w odmładzaniu twarzy?

Lifting ultradźwiękowy

Zastosowanie ultradźwięków pozwala na dotarcie na odpowiednią głębokość tkanki, aby pobudzić procesy regeneracyjne w skórze, prowadzące do efektu liftingu. Dochodzi do intensywnej stymulacji skóry właściwej do odbudowy włókien kolagenowych. Ultradźwięki pozwalają na uniesienie luźnej skóry na szyi, podniesienie podbródka, poprawę napięcia skóry na czole, podniesienie brwi oraz spłycenie zmarszczek i bruzd. Znaczną poprawę wyglądu skóry można zauważyć już po jednym zabiegu. W zależności od wieku i stanu cery wykonuje się jeden, a maksymalnie dwa zabiegi. Efekty mogą utrzymywać się od roku do dwóch.

Termolifting podczerwienią

Promieniowanie podczerwone o specjalnie dobranej długości fali powoduje podgrzanie i podrażnienie włókien kolagenowych, czego efektem jest ich skurczenie się do pierwotnej długości. Termolifting prowadzi do zagęszczenia i obkurczenia skóry oraz wygładzenia zmarszczek. Dzięki zastosowaniu systemu chłodzącego zabieg jest komfortowy dla Pacjenta i nie wymaga znieczulenia. Kuracja wymaga przeprowadzenia od jednego do trzech zabiegów. Optymalne efekty widoczne są po upływie od 3 do 6 miesięcy.

Radiofrekwencja mikroigłowa

Połączenie iniekcji z energią fal radiowych pozwoliło stworzyć zabieg intensywnie pobudzający produkcję kolagenu w skórze. Procedura polega na zastosowaniu głowicy wyposażonej w cienkie igły emitujące falę radiową. Silna stymulacja fibroblastów prowadzi do syntezy nowych, mocnych włókien kolagenowych, czego efektem jest poprawa jędrności i elastyczności skóry. Rezultaty wzmacniają się w ciągu 1-2 miesięcy i utrzymują się nawet przez 2 lata.

Lifting wolumetryczny

Innego rodzaju liftingiem bez skalpela jest wolumetria twarzy. Efekt napięcia skóry uzyskiwany jest dzięki wypełnieniu ubytków tkankowych, takich jak bruzdy, zmarszczki czy zapadnięte policzki. Dzięki iniekcji kwasu hialuronowego można uwydatnić kości policzkowe, podkreślić linię żuchwy i poprawić owal twarzy. Dla podtrzymania efektów zabieg powtarza się w ciągu 6-8 miesięcy.

Jeśli zastanawiasz się, jaką metodę liftingu bez skalpela wybrać, umów się na konsultację ze specjalistą. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji na temat klinik wykonujących zabiegi medycyny estetycznej.

Comments are closed.