Ogromny wybór pilników do paznokci sprawia, że bardzo trudno jest się zdecydować na taki, który będzie dla nas odpowiedni.

W jaki sposób można podzielić pilniki do paznokci?

Pilniki do paznokci możemy podzielić z uwagi na materiał, z jakiego są zrobione.

Pilnik papierowy – jest chyba najbardziej popularnym rodzajem pilnika. Jego zaletą jest przede wszystkim możliwość wyboru grubości oraz fakt, że doskonale sprawdza się zarówno przy paznokciach naturalnych, jak i sztucznych. Papierowe pilniki są bardzo wytrzymałe, a do tego ich cena jest naprawdę niska. Jedynym minusem jest brak możliwości dezynfekcji produktu, co jest istotną sprawą dla osób prowadzących salony kosmetyczne, ponieważ tam akcesoria do paznokci powinny być dezynfekowane.

Pilnik metalowy – ten rodzaj pilnika jest stosowany od bardzo dawna i po dzień dzisiejszy można bez problemu kupić go w sklepie. Jednak metalowy pilnik stracił na swojej popularności, ponieważ w porównaniu z innymi akcesoriami do paznokci tego typu niszczy płytkę, a to sprawia, że paznokcie stają się bardziej podatne na pękanie.

Frezarka – ulubione i bardzo popularne urządzenie, którego używa się obecnie w salonach kosmetycznych. Oprócz funkcji piłowania paznokcia możemy przy pomocy frezarki usunąć skórki lub przygotować paznokcie do nałożenia hybrydy. Urządzenie to jest bardzo proste w obsłudze, dlatego każdy może korzystać z niego w domu.

Pilnik szklany – pilnik ten jest łagodny dla paznokci i nie niszczy płytki, jednak trzeba uważać, aby nie doszło do jego pęknięcia. Pilniki te nie są polecane do paznokci akrylowych lub żelowych.

Akcesoria do paznokci – wybór odpowiedniego pilnika

W przypadku kiedy nasze paznokcie są naturalne, powinniśmy korzystać z pilników o nr. od 600-100. Pilniki o takiej gradacji są przeznaczone do matowienia, wygładzenia oraz nadania kształtu paznokciowi. W przypadku pilników o gradacji od 500-100 możemy ich używać również do sztucznych paznokci, aby poddać ostatecznej obróbce żel lub delikatnie spiłować akryl. Taki rodzaj akcesoriów do paznokci jest wybierany przez klientów najczęściej. Natomiast pilniki o nr. od 80-100 są to produkty gruboziarniste i służą przede wszystkim do ściągania tipsów. Jeżeli jednak mamy problem i tips nadal trzyma się paznokcia możemy spróbować użyć innych akcesoriów takich jak, np. zmywacz do paznokci.

Jaki kształt pilnika jest najlepszy?

Odpowiedni kształt pilnika pozwala na łatwiejsze opracowanie paznokcia. Pilniki ze względu na kształt możemy podzielić na: łódkę, kostkę, prosty lub banan.Pilniki w kształcie łódki i banana pozwalają na dotarcie do trudno dostępnych miejsc oraz są przeznaczone dla osób, które same opracowują swoje paznokcie. Następnym ciekawym akcesorium do paznokci jest pilnik w kształcie kostki służącym do wyrównywania płytki. Pilnik prosty doskonale sprawdza się w przypadku skracania lub nadawania kształtu.

Podsumowując, wybór pilnika do paznokci ma ogromne znaczenie, a dzięki różnorodności dostępnych akcesoriów możemy zadbać o prawidłowy ich wygląd.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://nailscompany.eu/kategoria-produktu/manicure/akcesoria/akcesoria-akcesoria/.

Comments are closed.