Dzięki temu, iż kostiumy kąpielowe mają ciekawą i wprost zachwycającą historię, dziś można cieszyć się z możliwości wyboru idealnego stroju kąpielowego spośród wielu modeli. Choć wybór ten nie jest łatwy, gdyż należy właściwie dobrać odpowiedni krój do typu figury, to jest w czym wybierać.

Kostium kąpielowy – historia

Kostiumy kąpielowe przez wieki przeszły niebywałą metamorfozę. Jeszcze w starożytności i średniowieczu nikt nie potrzebował specjalnego elementu garderoby, który miałby za zadanie służyć do pływania i zakrywać intymne części ciała. Ludzie kąpali się bowiem tylko w prywatnych łaźniach, gdzie był podział na kobiety i mężczyzn. Dopiero z chwilą wzrostu popularności wakacyjnych wyjazdów nad morze lub nad jeziora w wieku XX nadszedł także moment, w którym należało zaspokoić potrzebę posiadania kostiumu kąpielowego. Niestety pierwsze kostiumy kąpielowe były niewygodne i zasłaniały bardzo dużo. Dopiero po pewnym czasie stwierdzono, iż trzeba je szyć z lżejszych materiałów i odsłonić więcej ciała. Najpierw projektowano modele z odsłoniętymi ramionami, dopiero później z odsłoniętymi udami.

Projekt bikini – przełom w historii kostiumów kąpielowych

Kluczowym momentem w historii kostiumów kąpielowych jest zaprojektowanie pierwszego bikini w roku 1946. Był to przełom, a sam projekt budził zgorszenie. Nie było wtedy chętnych kobiet, by takie bikini założyć. Dopiero później, w wyniku rewolucji seksualnej w latach 60, kobiety dumnie prezentowały swoje ciała w bikini. Kolejnymi modelami strojów kąpielowych były monkini, czyli kostium odkrywający piersi oraz stringi, które projektowano nie tylko dla kobiet, ale również dla mężczyzn.

Typy figury – stroje kąpielowe

Dzięki ciekawej historii strojów kąpielowych, współcześnie kobiety mogą wybierać w przeróżnych modelach, począwszy od strojów jednoczęściowych, po dwuczęściowe i tankini. By dopasować kostium kąpielowy do sylwetki warto wiedzieć, jaki typ figury posiada kobieta. Można bowiem wyróżnić cztery typy: jabłko, gruszka, klepsydra i papryka. Kobiety o figurze jabłka mają problem z dużym brzuchem, szerokimi ramionami i dużym biustem. Z kolei panie o figurze gruszki mają masywne uda i szerokie biodra. Najbardziej kobiecą sylwetką jest figura klepsydry, która cechuje się równymi biustem i biodrami oraz podkreślonym wcięciem w talii. Figura papryki natomiast to proporcjonalnie równe biust i biodra, jednak bez wcięcia w talii.

By dobrać odpowiedni kostium kąpielowy należy mieć na uwadze typ figury, gdyż dzięki temu można w łatwy sposób zakryć ewentualne mankamenty sylwetki i dodatkowe, niechciane kilogramy.

Więcej informacji znajdziesz na stronie kostiumy kąpielowe.

Comments are closed.

dge-o-rama.com https://huddled.com.pl/hoker-industrialny-z-oparciem-komfort-i-styl-w-jednym/ aria.org