W Polsce metoda żelowa zdobienia paznokci cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem pomimo tego, że jest to jedna z najbardziej pracochłonnych technik stylizacji paznokci. Aby uzyskać satysfakcjonujący efekt, wymagana jest nie tylko duża precyzja, ale również dość spore doświadczenie. W renomowanym salonie kosmetycznym wykonanie manicure może trwać nawet kilka godzin.

Co jest potrzebne do wykonania manicure żelowego?

Aby wykonać manicure żelowy, warto w pierwszej kolejności rozejrzeć się za porządnym pilnikiem o różnej gradacji. Niezbędny jest oczywiście specjalny żel. W zależności od indywidualnych preferencji można wybrać żel jednofazowy albo trzyfazowy. Do utwardzania wspomnianego żelu wykorzystywana jest specjalna lampa UV.

Aby ozdobić manicure żelowy, można wykorzystać nie tylko lakier, ale również brokaty, cyrkonie i perełki. Zadbać należy również o bezpieczeństwo paznokci. Oprócz płynu do dezynfekcji warto wyposażyć się również w oliwę do skórek, dzięki której zadbamy o naskórek.

Ogromną rolę odgrywają specjalne pędzle, dzięki którym możliwe jest równomierne rozłożenie żelu. Wiele makijażystek korzysta również z pomocy primera i gilotyny do skracania tipsów.

Jak wykonać manicure żelowy krok po kroku?

Jeżeli zdobędziemy wszystkie powyżej wymienione produkty, to można bez problemu przystąpić do wykonania profesjonalnych paznokci żelowych. Na samym początku należy zadbać oczywiście o dokładne dezynfekowanie dłoni i narzędzi, którymi będziemy operować. Kolejnym krokiem jest zmiękczenie skórki wokół paznokci, które będzie można usunąć frezarką lub kopytkiem.

Jeżeli paznokcie skrócimy do odpowiedniej długości to można je zmatowić, dzięki czemu żel będzie lepiej się trzymać. W zadaniu tym pomóc może porządny bloczek kosmetyczny. Za pomocą cleanera można dokładnie oczyścić płytkę paznokci. Po tych zadaniach można nanieść bazę, czyli popularny primer. Z bazy mogą zrezygnować te kobiety, które korzystają z tipsów albo gotowych szablonów.

Jak wygląda aplikacja żelu?

Metoda żelowa zdobienia paznokci skupia się oczywiście na umiejętnym nałożeniu żelu. Jest to najważniejszy etap, który wymaga dość dużej precyzji i dokładności. Jeżeli nasze paznokcie są w złej kondycji to najlepiej sięgnąć po tipsy. Przy ładnej płytce można nałożyć żel cienkimi warstwami. Ważne jest to, aby pędzelkiem nie ubrudzić skórek.

Pierwsza warstwa służy do nadania odpowiedniego kształtu i długości paznokciom. Zadaniem drugiej warstwy jest podkreślenie kształtu. Trzecia warstwa odpowiada z kolei za dopełnienie manicure i za całkowite wykończenie efektu. Każdą z wymienionych warstw należy utwardzić za pomocą lampy LED/UV. Utwardzanie trwa około 30 sekund.

Więcej informacji znajdziesz na stronie metoda żelowa zdobienia paznokci.

Comments are closed.