Depilacja laserowa to krótki, bezinwazyjny zabieg, który po kilku sesjach może dać bardzo dobre efekty w postaci uzyskania gładkiej i miękkiej skóry dzięki braku wyrastającego z niej owłosienia. Wiele osób bardzo zmaga się z tym problemem i próbuje z całych sił z nim walczyć. Niektóre osoby posiadają poważne problemy z kompleksem odrastających włosów – na przykład na twarzy u wielu kobiet. Depilacja laserowa jest najlepszym wyjściem na takie problemy.

Depilacja laserowa – co ma znaczenie?

Depilacja laserowa to proces, który może przeprowadzać dosłownie każda osoba. Wystarczy, że nie posiada do tego jakiś konkretnych przeciwwskazań jak choroba skóry. Zabieg należy powtórzyć kilkakrotnie ze względu na konieczność zniszczenia cebulki włosowej w fazie jej wzrostu – anagenu. Jednak nikt nie jest w stanie ocenić, który to moment. Dlatego zabiegi powtarza się kilkukrotnie przykładowo w miesięcznych odstępach czasu. Mówi się, że od 4 do 8 zabiegów powinno wystarczyć.

Sprawdź: https://depilacja.pl/

Dużą role odgrywa również kolor włosów i karnacja. To czynniki, które naprawdę mają znaczenie! Najlepiej proces depilacji przebiega u osób o jasnym kolorze skóry i ciemnych włosach – kontrast pigmentu dobrze podrażnia cebulki osłabiając je, a następnie niszcząc. Kłopoty mogą mieć osoby o ciemnym kolorze skóry i jasnych włosach. Wtedy z reguły trzeba przeprowadzić więcej zabiegów, lecz spokojnie – cierpliwość popłaca. Wystarcz być sumiennym i nie opuszczać planowanych sesji a z pewnością włosy również znikną na zawsze z określonych miejsc poddawanych depilacji laserem. 

Czego nie robić przed zabiegiem?

Przed zabiegiem powinno się ograniczyć ekspozycję na promienie słoneczne, które mogą dodatkowo podrażnić skórę. Wychodząc z nieokrytą skórą powinno nakładać się na nią kremy z dużym filtrem UV. Również wbrew pozorom nie powinno golić się mechanicznymi, tradycyjnymi metodami – zaburza to wzrost włosów. Dlatego nawet na 4 tygodnie przed zabiegiem powinno się przestać golić.

Comments are closed.

https://gardenogrody.pl https://source-reklama.pl https://eltying.com.pl