Każdy, nawet najlepszy kierowca jest narażony na wypadki i drobne kolizje. Chronić przed skutkami niespodziewanych zdarzeń mają ubezpieczenia. Rynek tego typu usług daje kierowcom szerokie możliwości w zakresie ochrony mienia, pasażerów i siebie. Jakie polisy proponują towarzystwa ubezpieczeniowe? Czym charakteryzują się poszczególne polisy dedykowane kierowcom? Sprawdź! 

OC – obowiązek każdego kierowcy

Ubezpieczenie OC, czyli odpowiedzialności cywilnej, jest jedynym ubezpieczeniem komunikacyjnym, do którego prawnie zobowiązany jest każdy właściciel zarejestrowanego pojazdu mechanicznego (nawet nieużywanego). OC chroni przede wszystkim osoby, które mogłyby zostać przez Ciebie poszkodowane na skutek kolizji. Przykładowo, jeśli będziesz sprawcą stłuczki, w wyniku której inny kierowca będzie musiał wymienić zderzak, to nie będziesz musiał pokrywać naprawy z własnej kieszeni. Likwidacją szkody zajmie się ubezpieczyciel. Co ważne, zakres polisy OC określony jest przez ustawę. Jednak warto mieć świadomość, że ceny poszczególnych ofert znacząco się od siebie różnią. Na stronie beesafe.pl znajdziesz prosty w obsłudze kalkulator, dzięki któremu szybko obliczysz wysokość składki w cenionej przez kierowców Grupie Compensa.

AC dla przezornych kierowców

Autocasco jest nieobowiązkowym ubezpieczeniem chroniącym mienie przed kradzieżą, uszkodzeniem i całkowitym zniszczeniem na skutek zdarzeń losowych. Nieuzasadniony akt wandalizmu? Gradobicie niszczące pojazdy stojące na parkingu? Kolizja z dzikim zwierzęciem? Osoby mające wykupiony pakiet AC mogą spać spokojnie – ubezpieczyciel zrekompensuje poniesione straty. W tym przypadku zakres ubezpieczenia zależy od oferty ubezpieczyciela i  preferencji kierowcy. 

Assistance dla większej pewności

Ubezpieczenie assistance szczególnie polecane jest osobom spędzającym w trasie znaczną część swojego czasu. Kierowcy mający wykupiony pakiet assistance mogą liczyć na konkretną pomoc techniczną w przypadku awarii samochodu, przebicia opony czy nawet braku paliwa. 

Comments are closed.