Wyjazdy na obozy narciarskie to ogromna frajda dla dzieci i młodzieży. Wyjazd na zimowisko to nie tylko możliwość nauki jazdy na nartach czy szlifowanie już posiadanych umiejętności, ale możliwość spędzenia czasu z rówieśnikami w wyjątkowych i pięknych miejscach, blisko przyrody. To świetny czas, aby oderwać się od codzienności.

Gdzie na stok, czyli Polska czy zagranica?

Wybór odpowiedniej oferty wcale nie jest tak prosty. Szczególnie, że każdego roku organizatorzy, jak np. Róża Wiatrów dbają o to, by każdy obóz narciarski był wyjątkowy i niezapomniany dla jego uczestników. Piękne stoki, atrakcje dodatkowe oraz czas, spędzany na integracji uczestników to możliwość nawiązania nowych, często wspaniałych przyjaźni.

Rodzice często zastanawiają się czy wybrać zimowiska narciarskie w Polsce czy lepszym rozwiązaniem będą zagraniczne stoki? Tu wszystko zależy, nie można odpowiedzieć jednoznacznie. Wśród czynników, jakie należy brać pod uwagę warto wskazać jakość stoku, często te zagraniczne są dużo lepiej przygotowane do sezonu, chociaż nie jest to zasadą. W Polsce na stokach coraz więcej uwagi poświęca się przygotowaniu tras narciarskich. Zadowolenie klientów jest bardzo ważnym elementem wpływającym na popularność stoku. Drugą kwestią są indywidualne możliwości dziecka. Każdy człowiek jest inny, jeden doskonale czuje się podczas kolonii i chętnie wyjedzie na zimowiska dla młodzieży, inny natomiast nie odnajdzie się w dużej grupie nieznanych rówieśników. Szczególnie, że obozy narciarskie dla dzieci to nie tylko nauka, ale też sporo elementów integracji. Duże znaczenie ma też wiek dziecka oraz fakt czy wyjeżdżało ono już wcześniej na tego typu zorganizowany wypoczynek? Uczestnictwo w pierwszych koloniach, gdy wysyłamy na nie 6, 7 czy 8 latka lepiej wybrać bliżej domu, aby w razie sytuacji kryzysowej móc właściwie reagować. Pamiętajmy o jednym – dziecko podczas obozu ma się doskonale bawić, a nie cierpieć z powodu tęsknoty za bliskimi.

Zagraniczne stoki

Finalną decyzję zawsze należy podejmować wraz z dzieckiem. Obóz narciarski to szereg możliwości rozwoju umiejętności, jednak nie zapominajmy kto ma być jego uczestnikiem. Dzieci, szczególnie te, które jeżdżą już na nartach często mają swoje preferencje co do kierunku wyjazdu. Jedni mogą cenić sobie piękno polskich gór, inni wręcz przeciwnie – chcieliby spróbować czegoś nowego, innego, sprawdzić swoje umiejętności poza granicami Polski.

Stoki zagraniczne cieszą się dużą popularnością ze względu na świetne przygotowanie warunków dla narciarzy, a dla dzieci i młodzieży wyjazd taki to niezapomniana i cudowna przygoda.

Comments are closed.