Nie trzeba wyjeżdżać do ciepłych krajów, aby cieszyć się odpoczynkiem blisko natury i słońca. Salon na tarasie pozwoli na korzystanie z lata i organizowanie wolnego czasu na wiele sposobów. Jak zaaranżować salon na tarasie, by stał się on ulubionym miejscem wypoczynku wszystkich domowników? Oto kilka niebanalnych propozycji!

Salon na tarasie – jakie meble wybrać?

Szeroki wybór mebli ogrodowych sprawia, że salon na tarasie może być dostosowany do różnych potrzeb. Meble technorattanowe sprawdzą się w aranżacjach nowoczesnych czy minimalistycznych, meble modułowe idealnie sprawdzą się w przypadku osób kreatywnych. W przypadku niewielkich tarasów odpowiedni okażą się meble tarasowe, takie jak komplety kawowe. W ich składzie znajdziemy stolik i kilka wygodnych krzeseł. Wybierając meble do salonu na tarasie, przede wszystkim zwracajmy uwagę na jakość i trwałość wybranych materiałów. W przypadku mebli technorattanowych projektanci proponują lekkie konstrukcje oparte na aluminiowych stelażach malowanych proszkowo. Wierzch takich mebli to odporna na płowienie plecionka syntetyczna. W przypadku mebli modułowych konstrukcje tworzy aluminium, wierzch okrywają poduszki i siedziska o miękkiej strukturze. Ciekawą propozycją są też nowoczesne krzesła, w których siedzisko i oparcie tworzy gruba lina polipropylenowa.

Zadaszony salon na tarasie – parasol czy pergola?

Aby salon na tarasie był idealnym miejscem wypoczynkowym, warto zadbać o jego zacienienie. Do niedawna na tarasach królowały parasole ogrodowe, dzisiaj często widać pergole ogrodowe. Pergola to modułowa konstrukcja, w której dach wykonany jest z aluminiowych lameli obracających się wokół własnej osi. Pergole na tarasie ochronią zarówno przed silnym słońcem, jak niespodziewaną mżawką.

 

 

Comments are closed.

https://dajplus.pl/ogrzewacz-tarasowy-nowa-era-komfortu-na-swiezym-powietrzu/ Pojedyńczy metalowy wieszak na ręczniki https://buzzhouse.pl/minimalizm-i-cieplo-nowa-era-ogrzewania-tarasowego/