Altana w ogrodzie to świetne miejsce do odpoczynku w czasie lata. Aranżacja altany ogrodowej powinna być dopasowana do konkretnych potrzeb – taka altana może być miejscem relaksu, odpoczynku z książką w ręce czy też miejscem, gdzie zapraszamy bliskich do wspólnych posiłków.

Aranżacja altany ogrodowej meblami wypoczynkowymi

Aranżacja altany ogrodowej wymaga wyboru odpowiednich mebli ogrodowych – zestaw mebli ogrodowych powinien odznaczać się wysoką funkcjonalnością, trwałością oraz elegancją. Wśród licznych kompletów dużym zainteresowaniem cieszą się meble technorattanowe wypoczynkowe. Zestaw mebli ogrodowych tego typu pozwoli na wybór konkretnych rozwiązań z rozbudowanych kolekcji. W zestawach znaleźć można klasyczne sofy narożne, fotele, stoliki, leżanki ogrodowe, wiszące fotele w kształcie kokonów. Atutem mebli technorattanowych jest bez wątpienia ich trwałość i niska waga. Dzięki aluminiowym stelażom meble nie są ciężkie, a ich podnoszenie nie sprawia problemów. Okrycie mebla tworzy plecionka technorattanowa – to tworzywo syntetyczne, które nie wchłania brudu. Aranżacja altany ogrodowej może też wiązać się z doborem odpowiedniego oświetlenia. Chcąc stworzyć romantyczny nastrój, warto postawić na lampiony – mogą być one zasilane energia słoneczną lub też posiadać miejsce na osadzenie świecy.

Aranżacja altany ogrodowej jako miejsca do biesiadowania

Altana ogrodowa stanie się idealnym miejscem do podawania posiłków, o ile tylko zadbamy o odpowiednie meble jadalnianie. W skład takich kompletów wchodzi przede wszystkim stół. Wśród najchętniej wybieranych wymienia się stoły z blatami z naturalnego drewna tekowego. Takie meble doskonale prezentują się w otoczeniu zieleni. Uzupełnieniem stołu będą wygodne krzesła lub fotele.

 

 

 

Comments are closed.